Франкофонія 2021-02-23T16:18:02+00:00

НАВІЩО ПОТРІБНО ВИВЧАТИ ФРАНЦУЗЬКУ МОВУ? УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ ДАСТЬ СВОЇ ВІДПОВІДІ НА ЦЕ ЗАПИТАННЯ У СВОЇХ ВІДЕО

Під час Відеоконкурсу, організованого в лютому 2019 року, українська молодь віком від 15 до 25 років висловила свою думку щодо французької мови як корисного інструменту в житті, відповідаючи на наступне запитання: “Навіщо потрібно вивчати французьку?”
Послухайте їхні відповіді за цим лінком

ВІДЕО УЧАСНИКІВ (ФРАНЦУЗЬКОЮ)

Вивчення французької мови в Україні

В Україні 4,5% учнів вивчають французьку мову, і їхня кількість регулярно зменшується після 1991 року (11,5%). З іншого боку, ця тенденція не є однорідною, оскільки одночасно зі скороченням у початкових класах французька мова зростає у середній школі.

ФРАНЦУЗЬКА МОВА В ЦИФРАХ

Французька мова посідає 5-е місце у світі, позаяк нею розмовляють 300 млн. мовців або понад 4% населення планети (кожен 26-й). З них 235 млн. (3% населення або кожен 32-й), користуються нею щоденно. Французька мова є, поряд з англійською, єдиною мовою, якою розмовляють на всіх континентах.

З 2014 року кількість мовців збільшилася на 9,6%, і цей відсоток продовжує зростати.

Роль та місце французької мови в економіці та торговельних обмінах

  • 3-є місце серед мов ділового спілкування після англійської та китайської

  • 2-е місце серед найуживаніших мов економічних відносин після німецької та перед іспанською, арабською та китайською, за версією британських підприємств

  • Франкомовний простір охоплює 14% вхідних ПІІ (прямих іноземних інвестицій) та 15,3 % вихідних ПІІ у світі.

Присутність французької в економіці та торгівлі

Прогнози зростання на 2050 рік

0%
франкофонів становитимуть жителі Африки
0МЛРД
осіб представлятиме простір країн Франкофонії
0ий
мовний та геополітичний простір у світі
0МЛН
мільйонів розмовлятимуть французькою

Французьку мову вивчають в усьому світі

  • Французька мова  є   за популярністю 2-ою  мовою в світі  після англійської серед іноземних мов, що вивчаються, на п’яти континентах та майже в усіх країнах світу. 125 мільйонів людей у світі вивчають або навчаються французькою мовою, з них 51 млн. вивчають її як іноземну мову. Щороку їхня кількість зростає на +6%.
  • Незважаючи на незначне скорочення в Європі, французька мова залишається на першому  місці серед мов, що вивчаються, в англомовних країнах та на другому місці  на германомовних територіях.
0
осіб вивчають французьку
0
шкіл викладають французьку як першу іноземну мову
0
студентів вивчають французьку у 30 університетах
0
шкіл викладають французьку як другу іноземну мову

Чи відомо Вам?

Як впливає брак мовних компетенцій підприємств на європейську економіку?

Англійської мови не достатньо для того, щоб підприємства могли охопити всі ринки. Дослідження, яке проводилося серед 2 тис. малих та середніх підприємств (11% від їх загальної кількості), показало потенційні втрати від браку мовних компетенцій: у середньому кожне підприємство втрачає щороку 110 тис. євро, що загалом у Європі становить близько 100 млрд. євро на рік. Ці втрати пов’язані з нездатністю працівників спілкуватися мовою співрозмовника. Така реальність відкриває перспективи для вивчення мов.

Французька мова користується особливою популярністю в таких сферах, як торговельні відносини, комерція, міжнародні (урядові та неурядові) організації, готельне господарство та туризм, перекладацька справа та платформи телесервісу з франкомовними країнами, а також інформаційно-комунікаційні технології.

Французька мова становить, безумовно, додаткову перевагу у пошуку роботи.

Мови, які необхідно опанувати європейським підприємствам:

Франкофонія / франкофонія у світі

Термін франкофонія було запроваджено у 1880 році французьким географом Онезімом Реклю на позначення франкомовних осіб та країн. З того часу термін франкофонія з маленької літери вживається для позначення всіх франкомовних осіб, а термін Франкофонія з великої літери окреслює інституційні відносини між франкофонними країнами.

Onésime Reclus

Онезім Реклю

logo Organisation Internationale de la Francophonie

На інституційному рівні Франкофонія з’являється у 1970 році зі створенням об’єднання країн, яке сьогодні має назву «Міжнародна організація Франкофонії» (МОФ). Головне покликання Організації – популяризація французької мови та сприяння розвитку співробітництва між 84 державами або частинами держав світу, які є членами або спостерігачами МОФ. Україна, зокрема, є спостерігачем Франкофонії з 2006 року.

Міжнародна організація Франкофонії сприяє багатосторонній франкофонній співпраці разом з такими операторами:

Посольства