Loading...
Французька в Україні 2019-03-07T15:59:54+00:00

ЦИФРИ, ЩО ПОКАЗУЮТЬ ПОШИРЕННЯ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ

Французька – п’ята найуживаніша мова у світі: французькою розмовляють 274 мільйони мовців, що становить 4 % світового населення (кожна 26-та особа); 212 мільйонів з них розмовляють французькою щоденно, і ця цифра відповідає 3 % світового населення (кожна 32-га особа). Французька та англійська  – єдині мови, які представлені на всіх континентах. Кількість франкофонів щорічно зростає на 7% (+15% у Субсахарській Африці, +30% у країнах, де французька не є першою мовою, проте виступає мовою навчання: Буркіна-Фасо, Сенегал, Габон, Конго…).

Присутність французької в економіці та торгівлі

  • 3-тя мова ділової комунікації та бізнесу у світі, після англійської та китайської

  • 2-га найкорисніша мова в економічній сфері в британських компаніях, після німецької та перед іспанською, арабською та китайською

  • Франкофонний простір представляє 14 %  ПІІ (прямих іноземних інвестицій) з інших держав та 15,3 % ПІІ надає сам

Присутність французької в економіці та торгівлі

Прогнози зростання на 2050 рік

0%
франкофонів становитимуть жителі Африки
0МЛРД
осіб представлятиме простір країн Франкофонії
0ий
мовний та геополітичний простір у світі
0МЛН
мільйонів розмовлятимуть французькою

Французьку мову вчать у всьому світі

  • Французька – 2-га мова після англійської за кількістю людей, які її вивчають. Французьку вчать на 5 континентах, практично у всіх країнах світу: нараховується 125 мільйонів людей, що вивчають французьку або здобувають освіту французькою, з яких 49 мільйонів вивчають її як іноземну. Щорічне зростання популярності французької мови становить +6%.
  • Незважаючи на послаблення позицій у Європі, французька залишається на п’єдесталі найпопулярніших мов за кількістю учнів в Ірландії та у Великій Британії.

Вивчення французької мови в Україні

В Україні 4,5% учнів вивчають французьку, і цей відсоток поступово падає з моменту набуття країною незалежності. Але це, все ж, – суперечливі дані, адже рівень популярності французької падає в початковій школі, натомість кількість школярів, що вивчає французьку в середній та вищій школі, зростає.

0
осіб вивчають французьку
0
шкіл викладають французьку як першу іноземну мову
0
студентів вивчають французьку у 30 університетах
0
шкіл викладають французьку як другу іноземну мову

Чи знаєте Ви?

Які наслідки для європейської економіки має брак мовних компетенцій у працівників підприємств?

Володіння англійської мови не достатньо для того, щоб компанії та підприємства могли охопити всі ринки. Дослідження, проведене у 2006 році серед 2000 малих та середніх підприємств Європи (11% від загальної кількості таких підприємств), дозволило підрахувати суму, яку підприємство не заробляє через брак мовних компетенцій – у середньому 110 000 євро на рік на компанію, що в сумі для всієї Європи становить 100 мільярдів євро на рік. Ці грошові втрати пов’язані з неспроможністю підприємств спілкуватися мовою потенційних партнерів. Перспективи для знавців багатьох мов? Без сумніву!

Мови, які необхідно опанувати європейським підприємствам:

Мови, які необхідно опанувати європейським підприємствам:

Франкофонія / франкофонія у світі

Термін франкофонія було запроваджено у 1880 році французьким географом Онезімом Реклю на позначення франкомовних осіб та країн. З того часу термін франкофонія з маленької літери вживається для позначення всіх франкомовних осіб, а термін Франкофонія з великої літери окреслює інституційні відносини між франкофонними країнами.

Onésime Reclus

Онезім Реклю

logo Organisation Internationale de la Francophonie

На інституційному рівні Франкофонія з’являється у 1970 році зі створенням об’єднання країн, яке сьогодні має назву «Міжнародна організація Франкофонії» (МОФ). Головне покликання Організації – популяризація французької мови та сприяння розвитку співробітництва між 84 державами або частинами держав світу, які є членами або спостерігачами МОФ. Україна, зокрема, є спостерігачем Франкофонії з 2006 року.

Міжнародна організація Франкофонії сприяє багатосторонній франкофонній співпраці разом з такими операторами:

Посольства